» Aziziye’de Yeni İmar Yolları Açılıyor Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Aziziye’de Yeni İmar Yolları Açılıyor
Aziziye’de Yeni İmar Yolları Açılıyor
Bu yazı 976 kez okundu.
24 Temmuz 2013 19:25 tarihinde eklendiHer geçen gün daha da büyüyen ve gelişen Aziziye ilçesinde yeni imar yolları açılıyor.
Aziziye Belediyesi tarafından Dadaşkent’te yapılaşmayla orantılı olarak yeni imar yolları da açılmaya devam ediyor. Dadaşkent-Yıldızkent arasında bulunan bölgede yapılan imar yolu çalışmaları kapsamında 12, 15, 17, 20 ve 25 metre genişliğinde 15 kilometre uzunluğunda yeni imar yolları açıldı.

Erzurum’un konut merkezlerinden olan ve yaşanabilir örnek beldeler arasında gösterilen Dadaşkent’te açılan yeni imar yolları konutlaşmaya daha da ivme kazandıracak.
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, açılan yeni imar yollarının ilçenin gelişmesi ve konutlaşma açısından da büyümesi anlamına geldiğini ifade etti. İlçenin şehircilik açısından kat ettiği mesafenin konutlaşmayı da tetiklediğini ifade eden Başkan Cengiz, “İmara uygun bir şekilde, son derece planlı ve görsel estetiği olan yeni yapılar ilçemizin güzelliğine güzellik katmaktadır. Şuan 25 bin civarında olan ilçemizin gelecek 5 yıllık nüfus planlaması yaklaşık 40 bindir. Kamulaştırılan Gezköy ve yeni açılan imar yolları ile birlikte ilçemizde konutlaşma hız kazanmıştır. Gezköy ile ilgili planlamalarda da sona yaklaşıldı. Aziziye Erzurum’un en güzel yaşam merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.” dedi.

KAYNAK : Aziziye Belediyesi

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2021. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler