» “Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru” Semineri Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
“Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru” Semineri
“Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru” Semineri
Bu yazı 451 kez okundu.
22 Ocak 2014 13:59 tarihinde eklendiAtatürk Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Eren, 13-15 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen “Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru” eğitim semineri hakkında bilgi verdi.
Semineri, Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü, Yakutiye Belediye Başkanlığı, Palen Doğalgaz işbirliği ve KUDAKA’nın desteğiyle, başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.
Proje yöneticisi Atatürk Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Eren, projenin Erzurum’daki hava kirliliğinden yola çıkarak başladığını belirterek, şehir merkezinde bulunan oto-sanayi bölgesinde faaliyet gösteren iş yerleri çalışanları için, çeşitli sanayi malzemelerin ya bertaraf amacıyla ya da özellikle kış aylarında ısınma amacıyla sobalarda ve diğer yakma sistemlerinde kontrolsüz bir şekilde yakılmasını önlemeye yönelik bir eğitim semineri olduğunu ifade etti.
Eren, projenin sadece eğitim semineriyle sınırlı kalmadığını hatırlatarak şunları söyledi: “KUDAKA’dan alınan destekle biner adet poster, davetiye ve afiş bastırdık. Bunları Yakutiye Belediyesi çalışanlarının yardımıyla oto-sanayi esnafına dağıttık. Amacımız, hava kirliliğine karşı bir farkındalık oluşturmaktı. Düzenlenen eğitim semineriyle oto-sanayi bölgesinde yakılan sanayi atıklarının, insanların sağlığını nasıl tehdit ettiğini ve daha sonra şehrin hava kalitesinin nasıl düştüğünü anlattık. Sonuç olarak bir farkındalık yarattığımızı ve bu konuya dikkat çektiğimizi düşünüyorum.”
Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler