» 45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni
45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni
Bu yazı 665 kez okundu.
21 Mart 2014 09:03 tarihinde eklendi45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni Kültür ve Gösteri Merkezinde düzenlendi.
Bilimsel projelerin, bilimsel araştırmaları kullanarak yapıldığını söyleyen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Bir araştırma, ilgi duyulan, konular hakkında bilgi toplama, gözlem ve deneyler yapma, daha sonra deney sonuçlarını düzenleyerek rapor haline getirme ve en sonunda tüm bulguları bir ortamda ya da yarışmada sunmayı içerir” dedi.
Bu yıl Ardahan, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Rize ve Trabzon illerinden oluşan 2078 adet proje başvurusu yapıldığını belirten Beydemir şöyle konuştu: “Bölgemiz bu sayı ile 12 bölge içerisinde 1.’liğe yükselmiştir. Bu projelerden 100 tanesi jüri üyelerimiz tarafından belirlenmiş ve ATASEM’de sergilenmiştir. Birinci olan 26 projemiz Ankara’da 5-6 Mayıs tarihleri arasında TÜBİTAK tarafından düzenlenecek olan sergide bölgemizi temsil edecektir.
Atatürk üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu ise ödül kazanan ve proje sunumuna çağrılan öğrencileri gönülden tebrik ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
57 yıllık köklü geçmişi ile bilimin, teknolojik gelişmelerin, topluma fayda sağlayan projelerin öncüsü olarak bir dünya üniversitesi olma yolundaki çalışmalarını sürdüklerini ifade eden Küfrevioğlu, seçkin ve donanımlı bir eğitim kadrosuna sahip olduklarını, gerek ulusal gerekse uluslararası çalışmalarıyla Türk Yükseköğretiminde ve bilim dünyasında etkin bir konumda olduklarını söyledi.
Projeler arasında yapılan derecelendirmede ilk üçe giren öğrencilere program sonunda ödülleri verildi.
Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler