» TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ve Dr. ÖZER AYIK Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ve Dr. ÖZER AYIK
TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ve Dr. ÖZER AYIK
Bu yazı 998 kez okundu.
17 Nisan 2014 09:44 tarihinde eklendi          Dr. Özer AYIK’IN Kayak Federasyonu Başkanlığı için desteklenmesi ve Dr. Özer AYIK’IN tekrar Kayak Federasyonu Başkanı seçilmesi geçmiş yıllarda kendisinin yaptıklarına bakınca Ülkemiz Kayağı için gerekli gibi görünüyor.

          Eğer birilerinin haksız, mesnetsiz ve gereksiz hırsları sebebiyle başkanlık başka birine geçecek olursa devam etmekte olan bir çok iş geri plana itilebilir ve Kayak Federasyonu birilerinin kişisel çıkarları ve siyasi rantı için kullanılan bir federasyon haline gelebilir.

          Şimdi bunları söylerken altını boş bırakmamak için Özer AYIK Kayak Federasyonu Başkanı olduktan sonra hangi hizmetlere vesile olmuş onlara bir göz atalım.

          Ankara da Türkiye Kayak Federasyonu’nun binası yokken bina alınmıştır ve Federasyon şu an kendi binasında hizmet vermektedir.

          Türkiye de Kayak Merkezi olan her ile mekanik tesisler kurulmuş ve yine aynı illere Snowtrack ve Kar Motoru alınmış ve gönderilmiştir.

           Dünya şampiyonası gibi büyük organizasyonların Türkiye’de yapılması sağlanmıştır.

           2012 Yılında FIS Kuzey Disiplini Gençler ve U23 Dünya Kayak Şampiyonası, 2013 Yılında Snowboard Dünya Şampiyonası bu yönetimin çabalarıyla ülkemizde organize edilmiştir.

          2011 Üniversiade Kış Oyunlarında kayak sporuyla ilgili bütün dallarda yarışmaların başarıyla yerine getirilmesinde Özer AYIK ve ekibinin büyük emeği vardır.

          Özer AYIK yönetimindeki Federasyon tarafından Türkiye’deki bütün Kayak Kulüplerine kayak malzemesi yardımı yapılmıştır.

          Milli Takım Sporcularımızın yaz aylarında yurt dışında defalarca kamp yapması sağlanmıştır.

          Belki burada söylenmesi gereken şudur; Dr. Özer AYIK Kayak Federasyonu Başkanı olmadan önce sosyal ve maddi açıdan aşağılarda yer alan ve ülkemiz gündeminde pek yeri olmayan kayak sporu şimdilerde gündemde olan ve hızla ilerleyen bir spor dalı olmuştur.

          Burada mesele hizmet esaslı çalışan insanların şevkinin, hizmet aşkının kırılmaması ve hizmetlerine devam etmeleri için onlara gereken desteğin ve gücün verilmesidir.

          Bu bağlamda ve yapılan bu hizmetler sebebiyle; 2014 seçimlerinde de Türkiye Kayak federasyonu Başkanlığı için adaylığını açıklayan, aslında bu konuda ciddi, tecrübeli ve kayağa hizmete talip tek aday olan Dr. Özer AYIK’A başarılar diliyorum.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler