» MEHMET SEKMEN’E MERHABA Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
MEHMET SEKMEN’E MERHABA
MEHMET SEKMEN’E MERHABA
Bu yazı 769 kez okundu.
2 Haziran 2014 10:25 tarihinde eklendi         Gerçi bu kendisiyle ilgili ikinci yazım olacak ama seçim sonrası ilkyazı olması hasebiyle kendisine merhaba diyerek başlayayım.

         Büyük Şehir Belediye Başkanı Sevgili Mehmet Sekmen mahalli seçimlerin sonuçlandığını, kendisinin artık Belediye Başkanı seçildiğini ve makama oturduğunu hala fark edememiş olacak ki seçilmiş bir başkan gibi davranmıyor.

         Kendisiyle seçim öncesi Ankara ve İstanbul’dan gelen ortak dostlarımız vesilesiyle samimi bir ortamda görüştüğümüz, uzun uzun sohbet ettiğimiz Mehmet Sekmen’i o dönem desteklemesem bile samimi ve hevesli bulmuştum.

          Gel gör ki; iki aydır nerede bir basın mensubu görse, nerede söz hakkı kendine gelse mütemadiyen vaatler veriyor, şehri müjdelere boğuyor. Yapacağız, edeceğiz, geleceğiz, gideceğiz, o gelecek, bu gidecek, o olacak, bu olacak, şu da olacak, hatta şunlar bile olacak tarzında görevi başında bir belediye başkanı gibi değil insanları etkilemeye çalışarak seçim yatırımı yapan bir aday gibi konuşuyor.

          İşte bu sebepledir ki; birilerinin Sekmen Başkan’a, seçimin bittiğini ve artık konuşma zamanı değil iş yapma zamanı olduğunu hatırlatması gerekiyor.

          Veya elime kalemi almışken ben hatırlatayım. Sayın Sekmen; hayırlı, uğurlu olsun seçildiniz artık, mazbatanızı da aldınız, müjdeler olsun artık başkansınız. Bundan sonra size düşen vaatler, müjdeler vermek değildir. Yapıp, ortaya koymak ve bakın bunu ben yaptım diyerek icraatlarınızı konuşturmaktır.

          Şu an yolun başında olduğunuz için; birileri gibi size anlamsız ve gereksiz methiyeler dizmeyi veya tam tersi sizin için olumsuz yorumda bulunmayı hem Erzurum’a hem de size haksızlık olarak görüyorum.

          Ama öncekiler gibi her fırsatta medyaya konuştuğunuzu görünce, sizin de çok konuşan, az iş yapan, önüne gelen her konuda vaatler veren bir yönetici olmanızdan korktuk, acaba yine mi diye.

          Bakınız Sevgili Mehmet Sekmen; Bu şehir yıllardır hizmet bekliyor, bu şehir ilgi bekliyor, bu şehir dürüst, cesur, Başbakana yaranmak için değil, Erzurum’a, Erzurumluya hizmet için çalışan bir başkan, bir ekip bekliyor.

          Erzurumlu; istişare yapan, danışan, az konuşup çok dinleyen, her şeyi bilirim tavrından uzak, haddini bilen, davranışlarıyla insanların saygısını ve sevgisini kazanan, kendisine her fırsatta methiye dizen dalkavuklarla değil kendisini dürüst bir şekilde acımasızca eleştirebilen ahlaklı, cesur insanlarla çalışan, insanların övgüsü için değil Allah’ın rızası için çabalayan bir Şehrül-Emin’e sahip olmak istiyor.

AHMET BERHAN YILMAZ

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler