» 3d Araba Oyunlarının Bilgisayar Dünyasındaki Önemi Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
3d Araba Oyunlarının Bilgisayar Dünyasındaki Önemi
3d Araba Oyunlarının Bilgisayar Dünyasındaki Önemi
Bu yazı 844 kez okundu.
19 Aralık 2014 16:25 tarihinde eklendi               İnternet teknolojisi artık hızla gelişmekte ve bu gelişme ile beraber bilgisayar oyunları da kolay ulaşılabilir bir hale gelmektedir. Bilgisayar oyunlarını oynamak için artık çok iyi teknolojiye sahip pahalı bilgisayarlara gerek duyulmamaktadır. Bu oyunları internet üzerinden ve ücret ödemeden oynamak mümkündür. Çok sık oynanan bilgisayar oyunları kategorilerinin başında 3d araba oyunları gelmektedir. Bu oyunlar sayesinde değişik pistlerde ve ortamlarda istenilen arabayı seçerek yarışmak mümkündür. İnsanların içerisindeki hız tutkusunu bu araba oyunları sayesinde tatmin edebilir ve 3 boyutlu grafik görselleri ile gerçeğe yakın senaryolar ile heyecan yaşayabilirsiniz.

               3d araba oyunlar içerisinde yer alan 3d murat 131 oyunu ile hem nostalji yapabilir hem de Türkiye’de üretilen bu araç ile güzel dakikalar yaşayabilirsiniz. Zamanında Türk Otomobil Fabrikası olan Tofaş tarafından üretilen bu araç ile park etme işlemini bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Özellikle son 5 yıl içerisinde Tofaş’ın bu eski arabalarına olan ilgiyi dikkate alan bilgisayar şirketleri tarafından geliştirilen bu oyun ile hiçbir yabancılık çekmeden bir Türk arabası ile park etme eylemlerini gerçekleştirebilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Oyun içerisinde arabayı kontrol etmek için W,A,S ve D tuşlarını kullanabilir, space tuşu ile de el frenini çekebilirsiniz. Park etme temalı bir diğer oyun ise  3d şahin park etme adlı oyundur. Yine ülkemizde üretilmiş olan ve milyonlarca insan tarafından tercih edilen şahin marka araba ile park etme zevkini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Oyun içerisinde bordo renkte orijinal bir şahin marka araba ile size gösterilen yere park çizgilerini ihlal etmemek kaydı ile park etmeniz gerekmektedir. Başarılı bir park etme işleminden sonra ise yeni bir seviyeye geçebilirsiniz. Son derece dar yollarda ve zorlu park etme pistlerinde geçen oyun oldukça gerçekçi bir yapıda olup, oyuncunun park edebilme becerilerini de ölçmektedir. Oyunda arabayı kontrol etmek için W,A,S ve D tuşlarını kullanabilirsiniz. Boşluk tuşuna basarak da ani fren yapabilirsiniz. Ekranın sol üst köşesinden ise canınızı kontrol edebilirsiniz.

               Murat 131 ve Şahin marka Türk arabaları ile park etme keyfini yaşamak, Türk oyun severler için inanılmaz keyifli anlar anlamına gelmektedir.

3d-araba

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler