» Rektör Koçak, Yurtdışında ATAFOM Programlarını Tanıttı Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Rektör Koçak, Yurtdışında ATAFOM Programlarını Tanıttı
Rektör Koçak, Yurtdışında ATAFOM Programlarını Tanıttı
Bu yazı 643 kez okundu.
1 Aralık 2014 17:43 tarihinde eklendi         Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Almanya’da çeşitli temaslarda bulunarak, Türk vatandaşların oluşturduğu sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.
         Almanya’da FOM Hochschule ile ortaklaşa açılacak olan ATAFOM programıyla ilgili çalışmalar 20-25 Kasım 2014 tarihleri arasında Rektörümüz Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın başkanlığında gerçekleştirilmiştir. “ İşletme Alanında, Almanca Lisans Programı’nın alt yapısının oluşturulması ve açılış çalışmalarına Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu ve Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile birlikte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fehim Bakırcı ve Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Karaman katılmışlardır.
Yapılan gezi programı çerçevesinde; ilk iki dönemi Atatürk Üniversitesi tarafından, kalan altı dönemi de FOM Hochschule tarafından yürütülecek olan ATAFOM programıyla ilgili eğitim-öğretim altyapısının kurulması, tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla yoğun bir toplantı ve çalışma programı gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda bilgilendirme ve tanıtım amacıyla, Berlin’de Türk Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni Karslı Beyefendi başta olmak üzere, büyükelçilik Müsteşarlarından Mustafa Songür ve Mert Özmert ile görüşülmüştür. Ayrıca Essen Baş Konsolosluğu, Berlin ve Essen Eğitim, Din ve Turizm Ataşelikleri de ziyaret edilerek ATAFOM programının yürütülmesi konusunda destekleri alınmıştır.
Bu kapsamda Berlin, Köln, Essen ve Duisburg gibi Almanya kentlerinde UETD, MÜSİAD, DİTİP, ATİB, İGMG gibi sivil toplum örgütleri ziyaret edilerek program hakkında detaylı bilgi verilmiş ve programın tanıtımı ve duyurulması konusunda destekleri alınmıştır.
          Yine bu kapsamda bahsi geçen kentlerde çeşitli iş adamları gruplarının davetlerine katılarak program tanıtımı yapılmış ve görüş alış-verişinde bulunulmuştur.
          ATAFOM Çift Diploma Programında Atatürk Üniversitesinin partneri olan FOM Hochschule ile bir araya gelinmiş ve programın alt yapı çalışmalarıyla ilgili son değerlendirmeler yapılarak öğrenci kabulüne başlanması yönünde karar alınmıştır.
Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler