» 12 MART KUTLAMA MESAJI – Nurullah AYDIN Yazısı Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
12 MART KUTLAMA MESAJI – Nurullah AYDIN Yazısı
12 MART KUTLAMA MESAJI – Nurullah AYDIN Yazısı
Bu yazı 540 kez okundu.
12 Mart 2015 12:12 tarihinde eklendiBugün Yiğit dadaşlar diyarı Erzurum’un işgalden kurtuluş günü ve İstiklal Marşının kabulü ile milli şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’dür
12 Mart’ta Türk’ün sarsılmaz iradesi, vatan ve bayrak sevgisi, Dadaşın üstün cesaret ve kahramanlığı tarihe altın harflerle yazılmıştır.
Vatan savunmasında gösterdiği liyakatle kahramanlığı Anadolu’ya yayılan Dadaşın cesareti, Türk tarihinin bir övünç vesilesidir.
Dün olduğu gibi bugün de, yarın da; Türk milletine, …Türk devletine ve Türk vatanına gönülden bağlı olan bu asil insanların yurdu, serhat şehri Erzurum’un kahraman ve yiğit Dadaşlarının, ülkenin bölünmesine, kirli düşünceli Arapçı-dinci yobazlara, bölücü ve yıkıcı Ermeni ve Kürtçü çetelere geçit vermeyeceğine,
Ülkenin her yerinde bu duyarlılık içinde; akıl ve bilim ve sanat öncülüğünde, çağdaş evrensel değerlerle, bağımsızlığa, demokrasiye, cumhuriyete sahip çıkacağına inancım tamdır.
İstiklal marşımızın anlamını düşünerek, şehitlerimizi, gazilerimizi ve zengin bir manevi miras bırakan bir neslin önderi Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
Nurullah AYDIN
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler