» Atatürk Üniversitesinde Bahar Şenliği Coşkusu Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Atatürk Üniversitesinde Bahar Şenliği Coşkusu
Atatürk Üniversitesinde Bahar Şenliği Coşkusu
Bu yazı 732 kez okundu.
8 Mayıs 2015 14:18 tarihinde eklendi         Atatürk Üniversitesi 2015 Bahar Şenliği etkinlikleri 11 Mayıs saat:13.00’de başlıyor. Üniversite stadyumu ve çevresinde gerçekleştirilecek olan şenliklerin, çok çeşitli etkinliklerle üniversiteyi adeta bir festival alanına dönüştüreceği tahmin edilirken, 4 gün sürecek olan bu şenliklerde Türkiye’nin popüler 5 sanatçısı konser verecek.
        5 SANATÇI GELİYOR
        Açılış günü saat 19.30’da İrem Derici Atatürk üniversitesi stadyumunda öğrencilerle buluşurken, 12 Mayıs saat 19.30’daki konseri ise Beyza Durmaz gerçekleştirecek. Şenliklerin 3. günü ise yine Türkiye’nin en tanınan isimleri sahne alacak. Öğrenciler, saat 19.30’da Yusuf Güney’in konseriyle çoşarlarken, saat 21.30’da da Grup Kolpa’nın vereceği konserle eğlencelerini sürdürecekler. Şenlikler 14 Mayıs saat 20.00’da Bedirhan Gökçe’nin Kültür Merkezi A Salonunda vereceği konserle son bulacak.
        OYUNLAR, TURNUVALAR, YARIŞMALAR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ…
        Akşam saatlerinde konserlerle eğlenecek olan öğrenciler, gündüz saatlerinde ise yine çok çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerle şenliklerin tadını çıkarmaya devam edecekler. 11 Mayıs saat 13.00’da Rektör Prof.Dr. Hikmet Koçak’ın gerçekleştireceği açılış seramonisiyle başlayacak olan şenlikler, halk oyunları gösterileri, oyunlar, yarışmalar, turnuvalar, kulüp etkinlikleri, sanat atölyeleri etkinlikleri, zeka oyunları etkinlikleri ile devam edecek. Konser saatine kadar oldukça renkli ve çeşitli etkinliklere sahne olacak olan şenlik alanında, yine amatör sanatçılar tarafından verilecek olan konserler, tiyatro oyunları, performanslar ve çok çeşitli sosyal etkinlikler yer alacak.
        SATRÜN VE JÜPİTER GÖZLEMLENECEK
       Bunlarla birlikte Atatürk Üniversitesindeki uzay gözlemevinde ATA50 teleskobu ile özellikle Satrün ve Jüpiter gezegenlerinin gözlem etkinliği de gerçekleştirilecek. Her gün saat 20.00 ile 21.30 arasında yapılacak olan uzay gözlem etkinliğinin yanı sıra elektrik motorlu uçak uçurma etkinliği, yakıt motorlu uçak uçurma etkinliği, uzaktan kumandalı model araç sürüş etkinliği gibi özel gösterilere de yer verilecek.
       BOL KEYİF VE EĞLENCE
        Bahar Şenliği Komitesi yaptığı açıklama, öğrencilerin keyifle geçirebilecekleri 4 günlük, dolu dolu bir etkinlik programı düzenlendiğini, amacın öğrenciler için, sınavlar başlamadan önce stres atabilecekleri bir ortam oluşturmak olduğunu belirtti. Komite şenliklerin her gün saat 12.00’da başlayacağını da açıklayarak, tüm öğrencilere bol keyif ve eğlence dileklerinde bulundu.
Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler