» Horasan İlçemizde Hayvancılık Tesislerinin Toplulaştırılması Toplantısı Yapıldı Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Horasan İlçemizde Hayvancılık Tesislerinin Toplulaştırılması Toplantısı Yapıldı
Horasan İlçemizde Hayvancılık Tesislerinin Toplulaştırılması Toplantısı Yapıldı
Bu yazı 619 kez okundu.
20 Ağustos 2015 08:32 tarihinde eklendi          Horasan Kaymakamlığı ve Horasan Belediye Başkanlığı ‘nın ev sahipliği, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü’ nün katılımı ile “Horasan ilçemizde hayvancılık tesislerinin toplulaştırılması”  konulu istişare ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantı 19.08.2015 tarihinde saat 10.00 ‘da Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Horasan Kaymakamı Doğan DİNÇ, Horasan Belediye Başkanı Abdülkadir AYDIN , Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla ÖZLÜ, Horasan Tarım İlçe Müdürü Sinan AYHAN ile muhtarlar ve çiftçiler katıldı. Toplantı kapsamında, ilçe merkezinde bulunan hayvancılık tesislerinin eski tıp ahırlardan müteşekkil olduğu ve pek çok açıdan uygun olmadığı ifade edildi. Bu bağlamda mevcut ahırların AB standartlarında toplulaştırılması değerlendirildi. Ahırların toplulaşması kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ‘nun hibe desteklerinden ne derece faydalı olacağı ele alındı.

          Horasan Kaymakamı Doğan DİNÇ konuşmasında şunları söyledi; “Horasan ilçemiz hayvancılıkta önemli bir yere sahiptir. Geldiğimiz ilk günden beri bu potansiyelin farkında olduk. Ancak bu potansiyeli artırmak ve daha iyi şartlarda hayvancılık yapmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla tüm taraflar bir araya geldik. Amacımız sizler için toplu hayvancılık bölgesi oluşturmak ve sizleri kalkındırmaktır.” Dedi.

         Horasan Belediye Başkanı Abdülkadir AYDIN ise; “Horasan hayvancılığı hak ettiğinden daha fazla bir değere sahip. Bizler belediye olarak arazi tahsisi ve bürokratik engellerin aşılması noktasında ne gerekiyorsa elimizi taşın altına koyacağız. Bu güzel çalışmada öncülük etmeye hazırız.”

         Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla ÖZLÜ ; “Horasan ‘da Avrupa Birliği (AB) standartlarında hayvancılık işletmelerinin kurulması bizi memnun edecektir. İnşallah gerçekleşirse diğer ilçelerimize de örnek olacaktır. Yapılacak bu proje sadece Horasan ilçesi için değil tüm Erzurum ‘a faydalı olacaktır. TKDK olarak ahır yapımına desteğimiz söz konusudur. Bizlerde bu işin tarafı olarak sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duyacağız.” Dedi.

         Toplantıya katılan muhtar ve çiftçiler ise, “Ahırların ilçe dışında belirli bir noktada toplanması ve eski ahırların yerine yeni ahırların inşa edilmesi memnun edicidir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü ile koordineli olarak hızlı bir şekilde işlemlerin yürütülmesi faydalı olacaktır. Elbette bizlerde daha iyi koşullarda daha iyi hayvancılık yapmayı arzu etmekteyiz. Dolayısı ile bu fikrin meyve vermesini ümit ediyoruz.” Dediler.

         Toplantı konuşmalar, IPARD desteklerine ait sunumlar sonrası soru cevap ile sonlandı. Tüm taraflar çalışmaları hızlandırmak amacı ile toplantıdan ayrıldılar.

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2021. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler