» TKDK, IPARD II Programı Hibe Desteklerine Devam Ediyor Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
TKDK, IPARD II Programı Hibe Desteklerine Devam Ediyor
TKDK, IPARD II Programı Hibe Desteklerine Devam Ediyor
Bu yazı 469 kez okundu.
15 Aralık 2015 08:42 tarihinde eklendiIPARD II PROGRAMI HİBE DESTEKLERİNİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURMAK İÇİN TKDK İLE GIDA TARIM HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜLÜĞÜ EL ELE VERDİ.

           Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü ve Yakutiye Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 14.12.2015 tarihinde Erzurum Ticaret Borsası Toplantı salonunda IPARD II Programı destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

           Toplantıya Yakutiye Kaymakamı Dr. Ahmet N. Helvacı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla ÖZLÜ, Yakutiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet KANTARKAYA, Müsiad Başkanı Taner BAYIR ile 100 e yakın çiftçi ve yatırımcı katıldı.

           Konuşma bölümünde Dr. Ahmet N. HELVACI şunları söyledi; “Erzurum büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde büyük öneme sahip. Ancak eski anlayış ile yapılan hayvancılık hem gelirinizi artırmıyor hem de Erzurum ‘a yakışmıyor. Benim Erzurum ‘da kaldığım sürece bir sloganım var. “Erzurum hayvancılıkta marka olmalı. “ dedi.

           Dr. Atilla ÖZLÜ ise; “ IPARD II Programı kaçırmamamız gereken bir fırsattır. Destek oranları     % 70 ‘e kadar çıktı.  Ayrıca KDV muafiyeti de bulunmaktadır. Fırsat insanın ayağına her zaman gelmez. Sizler bu fırsatı kaçırmayın. Sizlerle beraber gelecek nesillerimiz de kazanacağını unutmayalım. “ dedi.

           Mehmet KANTARKAYA ise; “TKDK ile böyle bir organizasyonda sizlerle buluşmaktan memnunuz. Yatırımlarda takıldığınız noktada bize ve TKDK çalışanlarına başvurun. Size her türlü yardımı yapmaya hazırız. Hep beraber Erzurum hayvancılığını kalkındıralım.” dedi.

            Toplantının son bölümünde TKDK ‘da görevli Uzman Samet Dalmış IPARD II Programı destekleri kapsamında bilgiler verdi. Süt Hayvancılığı, besi hayvancılığı, kırmızı ve kanatlı eti üreten işletmeler, yumurta tavukçuluğu, kesimhane, parçalama, işleme tesisleri, mandıra, süt toplama merkezleri, kırsal alanlarda kurulacak otel, restaurant, lokanta, yüzme havuzları, aquaparkların desteklenmesi, arıcılık, tıbbi aromatik ve süs bitkileri yetiştiriciliği, kültür balıkçılığı (Alabalık vb.), enerji yatırımları gibi alanlarda bilgiler aktardı.  Desteklerin %70 ‘e kadar ulaştığını hatta bazı kalemlerde % 80 destek verildiğini söyledi. Toplantı çiftçi ve yatırımcıların özel soruları ile son buldu.

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2021. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler