» Atatürk Üniversitesi Dağcıları Şehitlerimiz Anısına Tırmandı Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Atatürk Üniversitesi Dağcıları Şehitlerimiz Anısına Tırmandı
Atatürk Üniversitesi Dağcıları Şehitlerimiz Anısına Tırmandı
Bu yazı 243 kez okundu.
22 Mart 2016 08:40 tarihinde eklendi          Türkiye’nin dört bir yanından 206 lisanslı dağcının katıldığı “Geleneksel 18. Çanakkale Şehitlerini Anma Kaz Dağları Tırmanışında Üniversitemizi Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü temsil etmiştir.

          Kulüp Başkanı Uzm. Deniz İpekten‘in kafile başkanlığında ki ekipte kulüp eğitmeni ve tırmanış sorumlusu olarak Yunus Emre Karaca ile Bilal Cingöz’ün yanı sıra 10 lisanslı dağcımız katılmıştır. Ana kamp yeri Ayazma’ dan sabah saat 05:00’de başlayan tırmanış 13:00’de kar ve tipi altında ki Kaz Dağları zirvesine ulaşılarak Türk Bayrakları açılmış ve İstiklal Marşı okunmuştur. Çok duygusal anların yaşandığı bu tırmanış etkinliğinde Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü Dağcıları tüm dağcılara yaptığı yardım ve destekler neticesinde herkesin takdirini toplayarak Atatürk Üniversitesini en iyi şekilde temsil etmiştir.

          Üniversitemizi temsi eden dağcılarımıza da teşekkür eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak; bu vesileyle Çanakkale deniz muharebelerinde vatanları uğrana can vermiş şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını belirterek bu kahramanlık destanının gelecek nesillere aktarılmasının, hepimizin en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Atatürk Üniversitesi

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler