» KPSS’YE TRAFİK ENGELİ Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
KPSS’YE TRAFİK ENGELİ
KPSS’YE TRAFİK ENGELİ
Bu yazı 268 kez okundu.
23 Mayıs 2016 16:42 tarihinde eklendiTrafik… Şüphesiz kentin kronik sorunlarından biri haline gelmiş durumda. Trafiğin doğru olmayışı ve doğru yönetilemeyişi yüzünden her gün birileri ya kazaya, ya kavgaya, ya da cezaya mahrum bırakılıyor. Doğu Anadolu’da nereyi gezdiysem Erzincan dışında Trafiğin düzenli olduğu kent görmedim. Bu sefer ele aldığım konu da ne kaza, ne kavga ne de ceza söz konusu. Söz konusu insanların neredeyse geleceğini etkileyecek küçük gibi gözüken büyük bir sorun. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan KPSS sınavı ve aynı zamanda yapılan Erzurum Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu koşu maratonunda yaşanan trafik aksaklıkları nedeni ile sınavına yetişemeyen mağdurlar…

‘Uluslararası Yarı Maraton ve Nenehatun Halk Yürüyüşü’nde yaşanan trafik sorunlarına değinelim. Erzurum’da büyük organizasyonların yapılacağı günler trafik insanı adeta çileden çıkarıyor. Gez Mahallesinden Üniversiteye araba ile 1 saate gidiyorsunuz, hâlbuki o yolu yaya gitseniz 30 dakika bile sürmüyor.

1297 atletin katıldığı bir halk koşusu düzenleniyor koşu yapılacak parkurun uzunluğu 21 KM gelin görün ki Trafik, organizasyonun başladığı gün düzenleniyor. Şehri yönetenler o gün aynı anda gerçekleşecek KPSS sınavını düşünmemiş olmalı ki bütün ilgili kurumları bir araya toplayıp en iyi trafik akışı nasıl sağlarız gibi bir derde düşmemişler.

KPSS sınavına yetişemeyen ve şehrin trafiğinin alt üst olmasına kızan Erzurumlular Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Bana kalırsa burada günah keçisi sadece Büyükşehir Belediyesi değil Trafiği düzenleyen Valilik Makamında da suç var.

Sayın Vali yarışmanın startını vermeden önce keşke trafiği daha doğru düzenlemenin startını verseydi…

Bu tür organizasyonlar artık ilk değil, Erzurum Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer kurumlar ile birlikte her yıl bunun gibi 4 den fazla büyük organizasyon düzenliyor. Trafiği düzenlemek, trafik tescil ve denetleme şube müdürlüğü gibi makamlara düşüyor.

İnsanların geleceğinin umudu olan KPSS gibi önemli bir sınavı ve o sınava girecek insanları düşünmeden organizasyon yapmak büyük düşüncesizlik. Yapılan yürüyüşe diyecek laf yok, eminim ki katılan 3 bin kişi için güzel anılar bıraktı, çok renkli görüntüler yaşandı. Sanki zamanlama da biraz hata var gibi, madem trafiğe kalıcı sorun bulunamadı ne diye sınav olduğu güne denk getirildi anlamış değilim.

Çevremde birkaç tanıdığım arkadaşımın trafik yüzünden sınavına geç kalması beni üzdü. Diğer taraftan yapılan organizasyonun gayet güzel geçtiğini gözlemledim.

İlgili makamlar bundan sonra yapacakları büyük organizasyonlarda bütün şartları göz önüne bulundurmaları ve önemli sınav ve mülakat günlerinde alternatifler üreterek hareket etmesi gerekir.

Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler