» Erzurum Kızılayı Ziraat Fakültesinde – Erzurum Haberleri Erzurum Sitesi
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Erzurum Kızılayı Ziraat Fakültesinde – Erzurum Haberleri
Erzurum Kızılayı Ziraat Fakültesinde – Erzurum Haberleri
Bu yazı 48 kez okundu.
6 Nisan 2017 13:44 tarihinde eklendi          Türk Kızılayı tarafından başlatılan ve “Öne Çık, Hayat Kurtar” sloganı ile devam eden, Kök Hücre Bağışı Kampanyası, bu kez Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde devam ediyor.

          Ziraat Fakültesi öğrencilerine verilen Kök Hücre Eğitimi neticesinde, kök hücre elde edebilmek için, öğrencilerden kan alınma işleri 3 Mart 2017 de başlayıp, halen fakültede devam etmektedir.

          Eğitimci Mustafa ÜNVER ve Osman ASLAN, verdikleri eğitim neticesinde öğrencilerden olumlu izlenimler aldıklarını, ve öğrencilerin bu tür etkinliklerde yer aldıklarını daha fazla kök hücre verebilecek öğrenci ve gençlere ulaşılmaya çalışıldığını ifade ettiler.

Erzurum Kızılayı Ziraat Fakültesinde

Erzurum Kızılayı Ziraat Fakültesinde

          Kök hücre;  kendini yenileme ve belli hücrelere dönüşebilme yeteneğine sahip olan hücreler olmakla birlikte, bağışçıdan alınan kan örnekleri üzerinde çalışıldıktan sonra, uygun olan lösemili hastalarına aktarılmaktadır. Daha fazla kan bağışçısına ulaşabilmek için yapılan eğitimler neticesinde lösemili hastalara daha etkin bir şekilde cevap verilebilmektedir.

kizilay3

          Türkiye’nin ilk kemik iliği bankasında yapılan çalışmalar sonucunda, ihtiyaç sahiplerine uygun olan ilik bulma şansı artmaktadır.

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2018. ERZURUM
Alexa Trafik
toplist
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Push 2 Check
site ekle site ekle
Link ekle
yukarıya Çık