» Ahmet Cömert Boks Turnuvası İstanbul’da Yapılacak Erzurum Sitesi
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Ahmet Cömert Boks Turnuvası İstanbul’da Yapılacak
Ahmet Cömert Boks Turnuvası İstanbul’da Yapılacak
Bu yazı 18 kez okundu.
8 Eylül 2017 08:24 tarihinde eklendiBu yıl otuz birincisi düzenlenecek olan Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacak.
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 11-17 Eylül tarihlerinde Bağcılar Spor Salonu’nda düzenlenecek olan organizasyona Türkiye dahil 14 ülkenin katılacağını açıkladı.
“Bu yıl gençler ringe çıkıyor”
Boksa uzun yıllar sporcu, antrenör, hakem ve yönetici olarak hizmet eden, Avrupa Boks Birliği (EUBC) ve Dünya Boks Birliği’nde (AIBA) Türkiye’yi başarıyla temsil eden merhum Ahmet Cömert anısına düzenlenen turnuvanın bu yıl gençler kategorisinde düzenleneceğini kaydeden Gözgeç, şöyle devam etti:
“Ahmet Cömert Boks Turnuvası uzun zamandır devam eden ve uluslararası boks camiasının da yakinen bildiği, katılmak istediği önemli bir organizasyon. Turnuvayı bu yıl gençler kategorisinde düzenleyeceğiz çünkü 20-29 Ekim tarihlerinde Avrupa Genç Erkekler Şampiyonası’na Antalya’da ev sahipliği yapacağız. Avrupa Şampiyonası öncesi bu turnuva hem bizim için hem de diğer katılımcı ülkeler için ciddi bir deneme olacak. İstanbul’da kadın ve erkek kategorilerine yaklaşık 200 sporcu ringe çıkacak. İlk maç 12 Eylül’de oynanacak. Adeta bir boks şölenine sahne olacak organizasyon boks severlere ücretsiz olacak. Tüm boks severleri Bağcılar Spor Salonu’na bekliyoruz.”
Başkan Gözgeç ayrıca, katılımcı ülkelerin Türkiye, Avustralya, Gana, Rusya, Kazakistan, Ermenistan, Bulgaristan, Tacikistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Moğolistan, Hindistan ve Tayland olduğu bilgisini de verdi.

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2018. ERZURUM
Alexa Trafik
toplist
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Push 2 Check
site ekle site ekle
Link ekle
yukarıya Çık