» Kosgeb Başkanı Cevahir Uzkurt’un Yabimer Ziyareti Erzurum Sitesi
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Kosgeb Başkanı Cevahir Uzkurt’un Yabimer Ziyareti
Kosgeb Başkanı Cevahir Uzkurt’un Yabimer Ziyareti
Bu yazı 225 kez okundu.
18 Ekim 2017 16:56 tarihinde eklendiKOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT,  KOSGEB başkan yardımcıları ve beş daire başkanı ile birlikte Yatırımcı Bilgi Merkezi’nde (YABİMER) incelemelerde bulundu. Ziyarete Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI, Atateknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER ve çok sayıda üst düzey yönetici eşlik etti.

Firma sahibi Özcan ÖNER, Yatırımcı Bilgi Merkezi’ ni Atateknokent, KOSGEB ve İŞKUR’un destekleriyle kurduklarını ve bu kurumlar tarafından desteklenmeye devam edildiklerini,  projenin toplamda 232 kişilik istihdam oluşturacağını ama asıl kazanımın bu proje ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcıların gerçekleştireceği yeni yatırımlar olacağını söyledi.

Yatırımcı Bilgi Merkezi olarak tüm kamu kurumlarınca pazarlanan gayrimenkuller ile sahibinden satılık gayrimenkulleri tek bir çatı altında toplayarak https://kralilan.com/ internet sitesi üzerinden gerçek konum ve şekilleriyle yerli ve yabancı yatırımcıların beğenisine sunduklarını ifade eden ÖNER, bu sayede Müteşebbislerin yatırım sahası bulma problemlerine çözüm ürettiklerini, markalı konut projelerinin daha hızlı pazarlamasında aktif rol aldıklarını ayrıca bankaların daha kolay kredi satmasına yönelik faaliyetlerde bulunduklarını, dolayısıyla ekonomiye pozitif yönde katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Oldukça eğlenceli bir ortamda gerçekleşen ziyarette firma sahibi ÖNER, https://kralilan.com/haritada-ara/ bağlantısını kullanılarak uydu haritası üzerinden Yatırımcılara yatırımlık arsa bulmanın kolay yollarını anlattı.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT, kurumumuzun desteğiyle faaliyete geçen firmanın yapmış olduğu çalışmaların son derece önemli olduğuna değinerek firmayı başarıları dolayısıyla tebrik etti.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama kapsamında 16 firmanın destek aldığı ve bu rakamın KOSGEB Erzurum il müdürlüğünün verdiği toplam desteğin büyük bir kısmını oluşturduğuna işaret ederek teknolojik yatırımların önemine vurgu yaptı.

Görüşme YABİMER firma müdürü Özcan ÖNER’ in KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT’a çiçek takdimi ve tarafların fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

yabimer2

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2018. ERZURUM
Alexa Trafik
toplist
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Push 2 Check
site ekle site ekle
Link ekle
yukarıya Çık