» Bel Fıtığı Operasyonu Sonrası Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Bel Fıtığı Operasyonu Sonrası
Bel Fıtığı Operasyonu Sonrası
Bu yazı 148 kez okundu.
23 Aralık 2017 12:24 tarihinde eklendi          Fiziksel bir sorun olarak kendini gösteren ve yetişkin insanların büyük bir çoğunluğunda görülen bel fıtığı rahatsızlığında ilk tercih olarak fizik tedavi yöntemlerini deneyen yalnız herhangi bir sonuç alamayan kişiler; daha sonraki tercih olarak cerrahi müdahaleye yönelecektir. Cerrahi müdahale süreci her ne kadar başarılı geçse de operasyon sonrası dönemde hastalar birtakım ağrıları ve acıları kısa bir sürede geçecek şekilde yaşayacaklardır. Bu tür ağrılara tanıklık ettikleri zamanlarda da ağrı kesici ilaçlarla geçiştirmeye çalışabilirler. Uzman hekimler eşliğinde alanında öncü kurumlardan olan Romatem gibi bir kuruma da görünmeniz de bu durumda etkili olabilir.

          Bel fıtığı ameliyatını gerek mikro cerrahi yöntemi gerekse de endoskopik müdahale ile gerçekleştiren kişiler; 2 ay boyunca dikkatli bir biçimde hareket etmeli ve hayatını da programlamalıdır. Bel fıtığı operasyonu sonrasında var olan dikişlerin işlevini kaybedecek duruma gelmesi sonucunda ortaya çıkacak olan kanamalar ile beraber ağrıları engellemek için bu şekilde bir yol izlenmelidir. Cerrahi müdahale geçirdiklerinden dolayı var olan ağrıları da normal olarak karşılamaları gereken hastalar; bu tür bir durum ile karşı karşıya kalmaları durumunda paniğe kapılmamalıdırlar.

Romatem

Romatem

          Bel ameliyatına tabii olan hastalar; dikişli bölgeyi sudan uzak tutmalıdırlar. İltihap gibi bir olumsuz gelişme ortada yok ise ameliyattan sonraki 4 günden sonraki süreçte suya tabi olabilirler. Ancak herhangi bir yolculuk gerçekleştirmeyerek; evlerinde istirahat sürecine girmeleri gerektiği de doktorlar tarafından söylenecek olan ilk söylem olarak da kabul görür.

          Bel fıtığı ameliyatının yanı sıra boyun fıtığı müdahaleleri sonrasında da bu tür unsurlara dikkat edilmelidir. Hareket ederken de dikkatli bir tavır sergileyecek olan cerrahi müdahale geçiren kişiler; 2 hafta sonra hafif işlerle uğraşmaya başlayacaklardır. Ameliyatın üzerinden 1 ay geçtikten sonra da normal hayatlarına dönerek; hareket kabiliyetlerinin de eskisi gibi olduğunu görebileceklerdir.

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2021. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler