» Ziraat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi. Erzurum Haber Portalı
ERZURUM ERZURUM ERZURUM
Ziraat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi.
Ziraat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi.
Bu yazı 84 kez okundu.
11 Mayıs 2018 13:21 tarihinde eklendiAtatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı 55. Dönem Mezuniyet Töreni 09.05.2018 tarihinde saat 14.00’de Rektörlük 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Tören, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇELİK, Fakültemiz öğretim üye ve elemanları, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü, TKDK Erzurum İl Koordinatörü, öğrenciler, öğrenci velileri ve basın mensuplarının da dâhil olduğu 1000 kişiye yakın yoğun bir katılımla gerçekleşmiştir.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlamış, Fakülte birincimiz Büşra KURTGÖZLÜ’nün öğrenciler adına yaptığı konuşmayla devam etmiştir. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇELİK’de konuşmasında fakültemiz mezunları hakkında bilgi verirken, tarımın ve tarım ürünlerinin dünya duruncaya kadar güncelliğini ve popülaritesini kaybetmeyeceği vurgusunu yapmış, bu konuşmalar Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ’nin tarım ve gelecek içerikli sunumuyla son bulmuştur.

55. Dönem Mezunları

55. Dönem Mezunları

Açılış konuşmalarının ardından fakültemiz öğrencileriyle temsil edilen bir koro tarım içerikli hareketli parçalarla törene renk katmıştır. Mezuniyet Töreni sponsorlarına, tarım konulu afiş yarışmasında öğrencilerin özveriyle hazırladığı ve en güzellerin seçildiği bölümlere plaket ödülü verildikten sonra fakültemizde ve bölümlerin kuruluş yıldönümlerine göre bölümlerinde dereceye girenlere ve diğer bölüm öğrencilerine plaket, başarı belge ve birer küçük hediyeyle sahneye alınmış, bölüm hocalarıyla birlikte özel ve güzel fotoğraf kareleri oluşturulmuştur.

Bir ilk olarak gerçekleştiren, “Meslek Yemin” in ardından kep atma seremonisi için bütün öğrenciler sahneye alınmış müzik eşliğinde törene son verilmiştir.

Tören, bütün katılımcılara verilmiş olan özel yöresel bir ikramla son bulmuştur.

Ziraat Fakültesi

Yazar
Erzurum
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2010 - 2020. ERZURUM
yukarıya Çık
Alexa Trafik
toplist
toplist
toplist site ekle
site ekle site ekle
sanalbasin.com üyesidir
TOPlist
TOPlist
Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler